"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kuruyan Maskara Nasıl Düzeltilir?

“Rimelinizi almanızın üzerinden az bir vakit geçti ve kurudu mu? Dert etmeyin, çöpe atmak mecburiyetinde değilsiniz! Kuruyan rimeli düzeltmenin pekçok yolu var.”
Kuruyan rimelinizi çöpe atmak mecburiyetinde değilsiniz. Makyajın vazgeçilmez parçası olan maskaraların en büyük sorunu çabucak kurumaları. Evdeki malzemelerinizle kısa sürede kuruyan rimelinizi düzeltebilir, ömrünü uzatabilirsiniz.

GÜL SUYU

Kuruyan rimeli onarmak için gül suyu kullanabilmeniz mümkün. Rimelinizin fırçasına gül suyu damlatın ve sonra fırçayı rimel kabınıza batırıp çıkarın. Hızlıca çözüldüğünü fark edeceksiniz.

ZEYTİNYAĞI

Kuruyan veya sertleşmeye başlamış rimelize bir iki damla zeytinyağı ekleyin ve rimel fırçası sayesinde karıştırın. Zeytinyağı kuruyan rimeli düzeltirken bunun yanı sıra kirpiklerinizi de besleyecektir. Ancak 2 damladan çok zeytinyağı damlatmamaya dikkat edin yoksa rimeliniz tamamıyla atık olabilir. pendik escort

BADEM YAĞI

Badem yağının kirpikleri gürleştirdiğini bilmeyen yoktur. Tıpkı zeytinyağı gibi badem yağını dahi yalnızca birkaç damla olmak kaydıyla rimelinize ekleyin.

EYELINER

Evet, hatalı duymadınız. Eyeliner’ınızı kullanarak kuruyan rimelinizi düzeltebilirsiniz. Likit eyeliner’dan bir iki damla rimelinize damlatın. Rimeliniz eski formuna kavuşacaktır.

KAYNAR SU

Kuruyan rimeli düzeltmenin bir diğer yolu şayet kaynar sudan yardım alabilmek. Bir kapta su kaynatın ve rimelinizi, ağzı iyice kapalı bir şekilde, kaynamış suyun içine bırakın. Su soğuyana kadar rimel kabın içerisinde kalsın. Sıcak su, kuruyan rimelin çözülmesine yardım edecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir