"Enter"a basıp içeriğe geçin

Maskara mı Rimel mi ? Aynı Şey mi ? Farkı Ne?

Göz makyajı için olmazsa olmazlardan olan maskara yada rimel ilk çıktığı günden itibaren halen günümüzde kullanılmaya devam etmektedir. Kozmetik ürünlerden en çok kullanılan ürünlerden olan maskaralar genel anlamda kirpiklerinizi daha hacimli, daha dolgun ve daha güzel göstermeyi amaçlamaktadır.

Kadınlar için en önemli olan kirpikler makyajlarda en çok kullanılan ürün maskaralar olmuştur. Ama bir çok kişi için merak edilen konularından başı da acaba bu maskara mı yoksa rimel mi diye aklımızı kurcalamaktadır. Evet sizlere bu yazımızda Maskara ile Rimel arasında farkı veya aynı şey mi olduğunu açıklayacağız.

Maskara ile Rimel Aynı Şey mi ?

Makyaj yapan herkes maskara ile rimelin aynı olduğunu düşünse de kozmetik sektöründe olan kişiler için bunların arasından ufak tefek farklar bulunmaktadır. Yani aslında sizlere ikisinin aynı şey olduğunu demek doğru değildir. Ancak arasında ne kadar ufak farklılar olsa da ikisi de aynı görev ve özelliklere hizmet etmektedir.

Maskara ile Rimel Arasındaki Fark Nedir?

Maskara ile Rimel’in arasında temel iki fark bulunmaktadır. Bunlardan birisi maskaranın asıl amacı kirpikleri kalınlaştırmak amacıyla sürülmesi olup rimel ise maskaradan farklı olarak eyeliner kategorisinde olmasından dolayı likit bir yapıda olması ve arasındaki kimyasal farklar yer almaktadır.

Diğer bir konu ise çıkış tarihleridir. Maskara 1913 yılında T. L. Williams tarafından kız kardeşi tarafından geliştirilmiş ve bu zamanlarda ortaya çıkmıştır. Rimel ise 19. Yüzyıla dayanmakta olup . Eugene Rimmel tarafından geliştirerek Rimmel markası altından üretilmiş ve günümüze kadar bu marka adı altından hafızamıza kazınmıştır.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir