"Enter"a basıp içeriğe geçin

Maskara Nasıl Temizlenir?

Göz makyajında en çok önem verdiğimiz hususların başında maskara gelmektedir. Sürmesine sürdük peki ya çıkarması. İşte biz kadınların en çok zorlandığı noktalardan bir tanesi olan maskarayı sizler için en kolay nasıl çıkartacağınızı anlatıyoruz. Eğer o kadar makyaj temizleme suları, sütleri suları işe yaramayıp halen her yeriniz kapkara oluyorsa doğru maskara temizleme sayesinde çok rahat edeceksiniz.

Maskarayı En Kolay Temizleme Yolları

Makyaj Temizleyiciler: Makyaj temizleyici krem ve sular kullanarak maskaralarınızı temizleyebilirsiniz. Eğer bunlar ile çıkartamıyorsanız ya kalite ürünlerden kullanmıyorsunuz ya da maskaranız suya dayanaklı olabilmektedir.

Göz Kremi ile: En güzel yöntemlerden bir tanesi olmakta olup göz kremleri sayesinde hem göz ve çevresine bakım yaparken hem de maskaralarınızı kolay bir şekilde temizleyeceksiniz. Burada önemli olan göz kreminiz için nemlendirici ve temizleyici özelliği olmasıdır.

Doğal Bitkisel Yöntemler ile:  Makyaj pamuğuna damlattığınız biraz zeytinyağı veya badem yağı ile en iyi sonuçları alabilirsiniz. Doğa bir temizleyici olan badem yağı ile zeytinyağı kolay bir şekilde gözünüzden maskarayı temizleyecek olup ayrıca içerisinden yer alan E vitamini sayesinden kirpiklerinizi de besleyerek sağlık katacaktır. Bunu her zaman yapma imkanınız olmasa da bazı zamanlar yapmanız sağlığınız için iyi olacaktır.

Eğer ki maskaranızı sabun ve su ile temizlemeye çalışırsanız büyük ihtimalle bütün yüzünüz simsiyah olup oldukça zorlanacak ve kolay kolay temizlenmeyecektir. Ayrıca sabun ve su ile çok fazla göz ve çevrenizi ovuşturmaktan tahriş olacaktır. Mutlaka maskaralarınızı yukarıda belirtmiş olduğunuz yöntemler ile temizleyeniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir